Ktorý olej do príkrmov je vhodný pre štvormesačné bábätko?

Zodpovedané
6. máj 2021

Dobrý deň,

začíname s príkrmami od ukončeného 4. mesiaca a vraj sa odporúča do už pripraveného príkrmu dať 1 - 2 čajové lyžice oleja.

Ktorý olej je vhodný pre štvormesačné bábätko?

Mám na mysli repkový, olivový alebo slnečnicová.

Aká značka?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, do každého obedného príkrmu dať najskôr pár kvapiek, neskôr 1 čajovú lyžicu (keď už bude príkrmu viac).

Pre začiatok olivový, repkový, tekvicový, lanový, neskôr avokádový, ghee, po 8. mesiacoch maslo atď.

Možnosti je veľa, preto ani značku Vám neodporúčim. Je to na tom koľko chcete investovať, ale ani kvalitným olivovým " z Lidla" nič nepokazíte.

Dôležité je, že oleje je treba striedať, nezostať pri jednom...

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička