Mala by 5,5 mesačná dcérka dostávať mäsovo - zeleninové príkrmy?

Zodpovedané
9. dec 2021

Dobrý deň,

dcéra má 5,5 mesiaca a v strave má zavedené už všetko. Cca 12 druhov zeleniny, lieskový orech, vajce aj bielko aj žĺtok, ryby, lepok, králik, hovädzie, kuracie mäso, ryžu a rôzne obilniny, ktoré boli v kúpenej kaši (bez cukru, len obilniny, instantná). A 5 druhov ovocia. Pije UM a vodu.

Všetko sme zaviedli v rámci imunologického okna, ale neznamená to, že jedávala hneď mäsové príkrmy 4x týždenne.

Máme v jej veku už nabehnúť na mäsovo - zeleninové príkrmy, alebo má ešte ostať pri zeleninových?

Môže už jedávať ovocie a ryby?

Zatiaľ máva obedy a večer kaše (ovsená, ryžová) robené z UM a vody v pomere. Po zvyšok dňa zavádzame nové veci formou ochutnávok.

Ďakujem za radu

Dobrý deň,

mäsovo-zeleninové príkrmy už na obed má mať (5x týždenne - z toho raz ryba, 1x vajce, 1x bezmäsité). Nakoľko má večerné kašičky a obedy, tak môžete ovocie podávať vo forme zavádzania (malé dávky) na desiatu.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička