Mám 11 mesačnú dcérku nútiť do jedla?

Zodpovedané
25. nov 2021

Dobrý deň,

moja 11 mesačná dcérka odmieta príkrmy. Zje 5 lyžičiek polievočky a inak skoro nič. Z môjho taniera jej dovolím vziať si to, čo chce. Vezme si napr. štvrť zemiačika a to je celý jej obed. Skúšala som ju pri kŕmení zabávať, pustila som jej aj rozprávku. Nezabralo to. Je dojčená na požiadanie a prospieva dobre.

Stačí jej to?

Mám ju do jedla nejako nútiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to u dojčených detí bežné, že preferujú mlieko, nie tuhú stravu. Nútiť sa ani nedá, ale pokúšať sa treba. Trpezlivo, hravo, skúšať obmieňať výzor jedla, textúry, nechať jesť Váš tanier. Ponúkať v rôzne časy. Nikdy nie cez plač.

Príde čas, kedy sa rozpapká. Pokiaľ prospieva (na váhe, psychomotoricky a pediatrických prehliadkach), tak sa obrniť trpezlivosťou a opakovať si, že je to len obdobie.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička