Mám dieťaťu striedať Sunar AR a Premium?

Zodpovedané
25. jan 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mlieka pre 3,5 mesačné dieťa, ktoré malo skrytý reflux a koliky. Začala som dávať Sunar AR a reflux sa zlepšil o 90%. Zmizli aj koliky. Problém je, že syn sa nevykakal bez rúrky i napriek tlačeniu. AR ho zapekalo.

Keď som mu dala Premium, tak sa pekne bez problémov vykakal sám. Bojím sa však, že ak prejdem iba na Premium, že sa mu vráti reflux.

Mám striedať Sunar AR + Comfort a Sunar Premium?

Môže sa v troch mesiacoch dovyvíjať záklopka a reflux sa zmiernil?

Mám začať s príkrmami v 4. mesiaci, alebo je lepšie počkať do ukončeného 5. mesiaca?

Momentálne mi vypije 900 ml mlieka/deň.

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete striedať, alebo zarábať mlieko pol na pol. Čo sa týka refluxu, u niektorých detí odzneje s príkrmami (tuhšia strava), u niektorých až po 1. roku.

S príkrmami začnite v ukončenom 4. mesiaci (keď fotíte foto: Dnes mám 4 mesiace).

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička