Mám prikrmovať 9 mesačné dieťa kašou?

Zodpovedané
31. máj 2021

Dobrý deň,

moje 9 mesačné dieťa som začala prikrmovať umelým mliekom Kendamil raz denne. Na Instagrame sledujem známu doktorku s dieťaťom v podobnom veku a tá mu veľakrát robí do umelého mlieka aj instantné kaše. Napr. pred spaním alebo na raňajky ovsené vločky. N

Mám podľa Vás postupovať rovnako, alebo rovno kúpiť mliečnu kašu?

Vločky a obilninové kaše som robila s vodou zatiaľ, alebo s mojim odstriekaným mliekom. Už ho mám však pomenej. Z mliečnych kaši ochutnala od značky Hipp a ešte jednu Sunar. Nerobili jej problém.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

je to jedno, môže byť aj tak aj tak. Ako Vám vyhovuje.

Ide o to, že ak spravíte s vodou tak je planšia chuť, chýba mliečna chuť - ale deti majú chute ešte nepokazené, takže ak jej takto chuti. Tak nie je kvôli tomu nutné robiť kašu mliečnu. A nemliečne majú menšiu kalorickú nálož.

Nie je žiadna hanba, ani nie ste horšia matka, ak kúpite instatnú kašu a nebudete ich robiť sama doma. Dôležité je kaše meniť, nie stále iba jednu (aby mala aj ryžu, aj pšenicu, aj špaldu, aj raž, aj ovos atď - proste pestrú paletu obilnín) a čítať dobre etikety, lebo veľa z nich má zbytočne pridaný cukor.

Ak Vám však vyhovuje robiť kaše doma aj to je v poriadku, aspoň viete na 100%čo dieťatku dávate.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička