Mám vylúčiť zo synovej stravy mliečne výrobky?

Zodpovedané
7. sep 2022

Dobrý deň,

8,5-mesačnému synčekovi som prednedávnom skúsila dať jogurt (biely Hollandia). Niekoľko dní potom mal hlienovitú stolicu. Keďže mu išiel aj jeden zúbok, tak sme si neboli istí, či to bola reakcia na jogurt. Po dvoch týždňoch sme skúsili jogurt opäť a znovu mal hlienovitú stolicu. Jogurt mu teda zrejme nerobí dobre.

Znamená to pre nás vylúčenie všetkých mliečnych výrobkov?

Chcela som skúsiť dať mu chlieb s maslom alebo trošku syra, ale teraz som si nie istá či môžem. Syn je zatiaľ plne dojčený. S príkrmami je to ťažšie, skôr ich odmieta.

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete to vyskúšať a odsledujte si stolicu ako aj doteraz. Mliečne kaše ste ešte neskúšali? Aj v tých je totižto bielkovina kravského mlieka.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička