Mám začať dávať môjmu 7 mesačnému synovi umelé mlieko?

Zodpovedané
21. jan 2022

Dobrý deň,

mám 7 mesačného syna, ktorý cez deň dosť papá a papá aj ovocie. Papá obed aj kašu. Voda mu chutí. Dojčím ho ráno, poobede a večer pred spaním. Len mám malé prsia a mám pocit, že sa mi tam tvorí už veľmi málo mlieka. Hlavne večer a v noci, keď sa zobudí a chce cuckať. Je mi to až nepríjemné ako naťahuje len kožu.

Mám ho prestať dojčiť a začať dávať umelé mlieko?

Koľko mlieka má takéto bábätko vypiť?

Ako zistím, či má dosť mlieka?

Veľký je dosť, prosperuje dobre.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by mu nestačilo, pravdepodobne by plakal. Je však možné, že už mlieka naozaj nemáte veľa. Ak ste presvedčená, že chcete ukončiť dojčenie, tak určite dieťa ešte potrebuje piť mlieko. Tým pádom treba zaradiť mlieko umelé.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička