Mám začať dávať štvormesačnému synovi jedlo, aby sa čo najviac stihol uplatniť ochranný účinok materského mlieka?

Zodpovedané
29. nov 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom zavádzania príkrmov u štvormesačného syna, ktorý bol doteraz plne dojčený. Náhle začal dojčenie úplne odmietať a veľmi plakať (pravdepodobne kvôli rastu zúbkov).

Mám mu už teraz začať dávať jedlo, aby sa čo najviac stihol uplatniť ochranný účinok materského mlieka?

Mám ešte zásoby mrazeného materského mlieka.

Ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť o prechodné obdobie, dojčenský štrajk. Je pomerne typický pre hocijaké obdobie.Je treba zmeniť polohu, miesto, skúšať si priložiť opakovane.

Neviem ako dlho štrajk u Vás trvá. Zvyčajne je to maximálne 3 dni. Prikrmovanie by som začala až po dohode s pediatrom podľa toho ako sa bude situácia vyvýjať.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička