Môže 1,5 ročné dieťa piť rastlinné mlieko?

Zodpovedané
23. feb 2022

Dobrý deň,

1,5 ročný syn má aktuálne tráviace ťažkosti a doktorka zakázala mliečne výrobky. Keďže pred spaním a v noci ešte pije mlieko a ťažko bez neho zaspí, napadlo mi dať mu ovsené, ryžové alebo mandľové "mlieko". Skúsili sme zatiaľ len ovsené a účel splnilo.

Je nejakým spôsobom taký nápoj pre dieťa prospešný?

Môže ho piť a môžeme ho občas zaradiť do jedálnička?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie je to plnohodnotná náhrada mlieka, nakoľko správne píšete, že ide o rastlinný nápoj.

Myslím si, že ste to vymysleli perfektne. Synčekovi tak určite neškodíte. Následne po zaradení mliečneho by som však rastlinné alternatívy dávala skôr sporadicky ako spestrenie jedálnička.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička