Môže ísť o alergiu na mlieko a mliečne produkty?

Zodpovedané
16. jan 2022

Dobrý deň,

po rozhovore s Vami som vykonala ako ste mi radili ohľadom refluxu. Zistila som, že po vyradení sirupu Gastrotus mi nevyvracia. Raňajky v podobe ovocia, obed v podobe - zelenina, mäso, ryža, cestoviny, vajíčko.

Ale mlieko (vyskúšala som už Nutrilon HA, PRO, Aptamil HA, PRO, teraz sme na Babylove) občas vygrcne. A to aj po spánku, alebo po pohybovaní sa po byte. Keď večer zaspí a ráno sa zobudí, tak vtedy po prespanej celej noci sa mlieko udrží.

Syn začal zvracať aj kaše - Nutrilon mliečnu aj nemliečnu s vodou, s mliekom, 3-zrnnú, Babylove. Po polhodinovom či 45 minútovom sedení, aby mu strávilo jedlo ho dám loziť. Následne mi po častiach vypľue jedlo. Toto robí celý čas počas lozenia. Kaše dávam málo a robím ju hustú. Skúšala som aj rowsi a nič.

Vyskúšala som dokonca 2-3 dni dávať na noc ovsené vločky a vyradiť kašu. Všetko bolo super, celé dni nič nevyvracal a dnes vyvrátil trochu aj vločky s banánom.

Môže ísť o alergiu na mlieko a mliečne produkty?

Keď mu dám na raňajky jogurt ( klasicky 3,5 percenta lidl alebo holandia), tak ho nevyvracia.

Ďakujem

Dobrý deň,

skôr nie ako áno, nakoľko po jogurte nemá žiadne obtiaže. Neviem sa viac vyjadriť. Neviem už presne čo bolo vo veci, ktorý prípad je ten Váš.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička