Môže mať 7-mesačný synček mäsovo-zeleninový príkrm 2x do dňa?

Zodpovedané
22. júl 2022

Dobrý deň,

mám chlapčeka, ktorý má ukončený 7. mesiac. Je plne dojčený a dostáva aj príkrmy. Nie je ale veľký jedák a každé sústo je boj. Snažím sa mu variť, aby mal kvalitnú stravu. Problém je, že dostanem do neho na obed vždy len kúsok. Je mi to ľúto vyhodiť a tak mu druhú porciu ponúknem aj večer miesto kaše (ktorú tiež extra nechce).

Je to v poriadku, alebo musí byť kaša na večeru?

Ďakujem

Dobrý deň,

ponúkala by som inú alternatívu jedla, aby sa učil, že jedlo má rôzne chute, vône, konzistencie atd. On sa raz rozpapá. Rodičov to často stojí kopu kopu trpezlivosti, ale rozpapá sa.

Na odľahčenie: Keď Vás v puberte "bude chcieť zjesť každú hodinu", tak si možno s láskou spomeniete na toto obdobie.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička