Môže ročné dieťa piť krabicové mlieko 0,5 alebo 1,5 %?

Zodpovedané
26. aug 2021

Dobrý deň,

mám ročné dieťa a zvažujem, že mu dám krabicové mlieko.

Môže ročné dieťa piť krabicové mlieko 0,5 alebo 1,5 %?

Ďakujem

Dobrý deň,

tretia možnosť - plnotučné mliečko 3,5% a nie trvanlivé v krabiciach, ale to z chladiarenských pultov "čerstvé" , ktoré má väčšinou záruku spotreby okolo 2 týždňov.

Ak dieťatko pekne papá rodinnú stravu, mäsko a nevypije viac ako pol litra mlieka denne, tak pokojne môže kravské. Ak však nie je dobrý "papač", prípadne vypije viac ako 500 ml mlieka denne, tak by som zostala pri batoľavom pokračovacom (umelom) mlieku.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička