Môžem 8 mesačnému dieťaťu vymeniť obed s večerou?

Zodpovedané
28. feb 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom jedálnička mojej 8 mesačnej dcérky.

Ráno - materské mlieko
Desiata - ovocie (najčastejšie presnídavky)
Obed - mäsovozeleninový príkrm
Olovrant - biely jogurt
Večera - nemliečna kaša

Zdá sa mi, že po tejto kaši je jej ťažko na brušku.

Môžem vymeniť obed s večerou?

Mám na obed dávať kaše?

Ďakujem

Dobrý deň,

niektorým deťom kaše nesedia vôbec, môžete jej pripravovať na večeru niečo iné - zeleninový kuskus, či rizoto; zeleninová polievka s varenou tarhoňou či haluškami; ovocné lievance. Pokojne môžete aj zmeniť chody. Obed by som ponechala, skôr by som dala kašu miesto olovrantu potom.

Ďalšia vec, skúšali ste iba jeden druh kaše? Možno jej nesedí zrovna tá obilnina, z ktorej ste kašu ponúkali.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička