Môžem dať 11 mesačnému synovi rastlinné mlieko?

Zodpovedané
18. nov 2021

Dobrý deň,

11 mesačnému synovi nechcem dávať kravské mlieko.

Môžem mu dať rastlinné?

Napríklad pri príprave kaše?

Je stále dojčený.

Môžem mu dať do roka mrazom sušené ovocie?

Ďakujem

Dobrý deň,

neodporúčam dať rastlinné mlieko ako náhradu mlieka kravského resp. materského či umelého. Nejde totižto o mlieko. Je to rastlinný nápoj, ktorý s mliekom nemá nič spoločné. Tým pádom by som radšej kúpila instantnú mliečnu kašu a robila takú. Ale do kaše pokojne môžete dať pol deci kravského a ostatné vodu (chuťovo to bude výrazne mliečne a bude mu chutiť).

Môžete dať aj mrazom sušené ovocie, ale neprešvihnite množstvo - max tých 100 g denne.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička