Môžem dať predčasne narodenej 10 mesačnej dcére kašu 2x denne?

Zodpovedané
21. jan 2022

Dobrý deň,

moja 10 mesačná dcérka je predčasne narodená o 3 mesiace. Musí nám viac priberať.

Môžem jej dať kašu 2x denne?

Na obed máva mäsovo - zeleninový príkrm. Ovocné výživy vôbec nechce papať.

Čo jej môžem dať ako tretie jedlo, z ktorého by lepšie priberala?

Priberie z jogurtu?

Ďakujem

Dobrý deň,

kaša 1x denne stačí. Ako olovrant môžete dávať jogurt s pečivom. Na desiatu môžete skúsiť napríklad banánový lievanec, či jablkový muffin na "prepašovanie" ovocia do stravy.

Skúšali ste aj klasicky banán do ruky? Nechce ani tak?

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička