Môžem dať synovi namiesto umelého mlieka vodu?

Zodpovedané
28. apr 2022

Dobrý deň,

syna dojčím 16 mesiacov, ale už iba ráno. Postupne som odstavovala najskôr obed, večer, momentálne 5 noc bez MM. Namiesto MM má na obed a 220 ml a večer 240 ml UM. Napriek tomu, že cez deň zje toho dosť, plus má aj večeru a aj mlieko sa v noci budí.

Mám mu dávať umelé mlieko alebo vodu?

Koľko trvá kým si dieťa zvykne, že nemá mliečko v noci?

Ráno o 5:00 ho ešte nadojčím a aj tak o 5:30 je už hore. Cez deň má aj jogurt, sem tam syr.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

skúste mu dať vodu, je už pripravený v noci nejesť. Ak to však nebude akceptovať, tak mu to mliečko v pohode dajte. Ak to neovplyvňuje jedenie cez deň, tak je to v poriadku. Deti sa v noci budia nielen kvôli hladu, ale aj "na kontrolu" toho, či je mama tu, či na bolesť, separáciu.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička