Môžem dávať 8 mesačnej dcérke chlebík s maslom?

Zodpovedané
9. jún 2021

Dobrý deň,

mojej 8 mesačnej dcérke som začala ráno dávať nadrobno nakrájaný kúsok chlebíka s minimom masla.

Je to priskoro na lepok?

Mamina ma straší, že bude mať celiakiu.

Ďakujem

Dobrý deň,

s celiakiou je to presne naopak. Je vhodné dieťa vystaviť lepku, tým znižujeme možnosť celiakie do budúcnosti. Takže zavedenie lepku je úplne v poriadku.

Čo sa týka masla, ak má zavedenú BKM a nemá reakciu, tak pokojne ale na dennej báze by som nedávala. Prestriedať suchý rožtek s uhorkou, s avokádom, neskôr detská Lučina.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička