Môžem dávať 8 mesačnému synovi chlieb?

Zodpovedané
10. dec 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom raňajok a večere pre 8 mesačné dieťa.

Môžem dať synovi chlieb?

Ak áno, tak aký?

Môže jesť chlieb s maslom a biely holandský jogurt s probiotikami?

Čo ešte by som mu už mohla dávať?

Synček od štvrtého mesiaca užíva Probio-Fix Imun a papá UM. Narodil sa cisárskym a nebol dojčený.

Môžem mu tieto probiotiká dávať dlhodobo do 2 - 3 rokov?

Ja, aj celá rodina probiotiká pravidelne užívame.

Ďakujem

Dobrý deň,

probiotiká môžete dávať, presne tieto. Netreba žiadny iný kmeň.

Čo sa týky chlebu - ideálne doma vyrobený bez soli. Ale zase koľko toho chlebíku zje? Štvrť krajca?

V tom prípade pokojne kupenský, aký vyberiete - kváskový, či klasicky, či zemiaový. Je na Vás. Len nie celozrnný (príliš veľa vlákniny).

Biely jogurt môže určite tiež.

Môžete mu dávať už čokoľvek, čo má zaradené - ovocie, jogurt, vajíčko, lievance z vločiek a ovocia, kaše, pečivo s lučinou či maslom, cottage.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička