Môžem dávať 9 mesačnej dcére na večer rôzne značky kaší?

Zodpovedané
15. jan 2022

Dobrý deň,

moja dcérka má bio 9 mesiacov, korigovaných 6 mesiacov. Je čiastočne dojčená a čiastočne pije umelé mlieko.

Môžem jej na večer dávať kaše rôznych značiek?

Alebo mám dávať takú istú značku ako má umelé mlieko?

Na mysli mám hlavne mliečne kaše, ktoré obsahujú umelé mlieko.

Ďakujem

Dobrý dň,

môžete akékoľvek kaše. Je dobré striedať druhy oblinín - ovoc, špalda, pšeno, pšenica, viaczrnné, cirok. Neochutené, ale nemliečne sú napr. od firmy Ravita či Nominal. Môžete ich zarobiť s umelým mliekom, ktoré používaťe a máte mliečnu. Je treba čítať etiketu, aby kaše neobsahovali cukor a med.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička