Môžem začať dávať štvormesačnému synovi umelé mlieko Hipp 2?

Zodpovedané
28. jan 2022

Dobrý deň,

mám štvormesačného synčeka (8 kg), ktorý je na umelom mliečku Hipp v podstate od narodenia. Detská lekárka nám odporúča zmeniť umelé mliečko na Hipp 2, lebo zle spáva a neustále je hladný.

Na krabici je však napísané od ukončeného 6. mesiaca.

Aký je Váš názor na zmenu mliečka?

Ďakujem

Dobrý deň,

to, že zle spáva môže byť spôsobené štvormesačnou regresiou, nie hladom. Dieťa na UM, ktoré má 4 mesiace by už malo začať byť prikrmované.

V podstate rozdiel medzi 1 a 2 kou čo sa týka energetického obsahu je minimálny. Takže si nemyslím, že by to ovplyvnilo hlad Vášho synčeka.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička