Môžem zarobiť pred spaním umelé mlieko a nechať ho v termoske, kým sa dieťa zobudí?

Zodpovedané
21. jún 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom skladovania umelého mlieka.

Môžem občas zarobiť pred spaním umelé mlieko a nechať ho v termoske, kým sa dieťa zobudí?

Je vhodné uchovávať horúcu vodu celý deň v termoske a z nej odlievať, keď idem urobiť umelé mlieko?

Ďakujem

Dobrý deň,

zarobené mlieko je treba spotrebovať aktuálne. Radšej si nechať prevarenú vodu v termoske, tak môže byť aj viac hodín.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička