Môžem zaviesť 8 mesačnému dieťaťu kašu?

Zodpovedané
4. okt 2021

Dobrý deň,

dcérka má 8 mesiacov a prikrmovať sme začali v 6. mesiaci. Je plne dojčená. Mesiac sme skúšali len zeleninu, potom pridali mäsko a neskôr asi o dva týždne ovocie.

Môžem už zaviesť kašu, ak sme lepok zaviedli pridaním trojzrnnej kaše (DM) do mäsovo-zeleninového príkrmu plus žužlala kôrku z chlebíka a reakcia nebola žiadna?

Ak áno, tak akými odporúčate začať?

Ďakujem

Dobrý deň,

krásne postupujete. Áno, môžete začať dávať večernú kašu.

Ak už máte kúpenú 3zrnnú Babylove tak pokojne dávajte tú. Zalejte vodou, pridajte Vaše mliečko a dajte, prípadne ak by Vám prišlo, že dcérke nechutí dochuťte ovocím. Za mňa je to vždy lepšia alternatíva (dochucovať ovocím) ako kupovať už pripravené dochutené kaše, ktoré obsahujú samozrejme o to viac aditív. Ale samozrejme sú vyrábané tak, že by pre deti mali byť nezávadné, takže ani táto alternatíva nie je určite zlá. Len teda si myslím, že čím menej zložiek má instantné jedlo, tým lepšie.

Potom je fajn občas kaše prestriedať, aby nemala iba jačmeň, pšenicu, ovos. Aj tie, ktoré obsahujú špaldu, proso, amarant, pšeno atď.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička