Môžem zaviesť synovi inú ako len varenú stravu?

Zodpovedané
29. okt 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom zavádzania stravy pre synčeka. Mám na mysli stravu inej úpravy ako varenej.

Môžem zaviesť synovi inú ako len varenú stravu?

Najviac by ma zaujímala príprava nejakých napríklad zeleninových muffinov alebo placiek v rúre. Samozrejme nemyslím nič vyprážané alebo také niečo.

Zeleninu, ovocie, lepok, mäso, vaječný žĺtok máme zavedené.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, určite môžete. Zeleninové muffiny, alebo ovocné placky sú ideálne "kočíkové" zdravé jedlá, alebo aj super forma večere.

To, že sú pečené v rúre, je absolútne neškodné, je to iba spôsob prípravy. Hor sa do toho 👍

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička