Musí 5,5-mesačné dieťa piť umelé mlieko?

Zodpovedané
26. júl 2022

Dobrý deň,

mám 5,5-mesačné dieťa, ktoré priberá v pohode (8 kg a 69 cm). Problém je, že už dlhšiu dobu sa trápime s pitím umelého mlieka. Odmieta ho. Vypije ho len v prípade, že už je hladné, alebo sa chce uspať. Za deň je to niekedy len 180 ml (aj to s veľkým bojom) a v noci 60 - 90 ml.

Je potrebné pre takéto malé dieťa ešte mlieko?

Môžem ho nahradiť nejakým iným zdrojom vápnika a teda mlieko nedávať vôbec?

Príkrmy už papá, aj zeleninu a ovocie a bezlepkové obilniny.

Ďakujem

Dobrý deň,

v tomto veku je mlieko ešte určite dôležitou zložkou potravy. Nemalo by sa ničím nahrádzať.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička