Musím každý deň pripravovať čerstvý príkrm?

Zodpovedané
18. feb 2022

Dobrý deň,

o chvíľku začíname s príkrmami.

Treba variť vždy čerstvé každý deň, alebo môžem toho uvariť viac (na 3 dni) a zmraziť?

Následne na ďalší deň rozmraziť.

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete pripraviť na 3 dni a zamraziť ako píšete. Po príprave príkrm ochlaďte vo vodnom kúpeli a zamrazte. Je to super spôsob, nakoľko novú potravinu vždy zavádzate 3 dni po sebe a máte tak navarené bezpečne na 3 dni. Teda na celé zavedenie novej potraviny. Vhodné nie je mraziť napríklad príkrm s rybou, vajcom - vtedy zamrazte iba zeleninu a vajce a rybu vždy nanovo.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička