Musím riešiť problémy s jedením môjho 1,5 ročného dieťaťa?

Zodpovedané
31. máj 2021

Dobrý deň,

mám 1,5 ročného syna, ktorý má od začiatku prikrmovania problém s jedením. Resp. je prieberčivý a zje málo. Týka sa to hlavne obedov, keď má jesť mäso s prílohou, zeleninou alebo polievku. Niekedy zje celú porciu, ale to je skôr výnimočne. Väčšinou len pár lyžičiek a vždy sa tvári kyslo alebo ho strasie.

Mäso nezje vôbec kým mu ho nezamaskujem mixovaním. Rovnako zeleninu musím stále pučiť. Donedávna mi nejedol žiadne kúsky, napínalo ho na zvracanie.

Mám jeho stravovanie nejako riešiť?

Potrebuje niečo na podporu chuti do jedla, alebo to chce iba čas a nechať ho jest koľko mu chuti?

Je dojčený a má niečo cez 12 kg.

Ďakujem

Dobrý deň,

váhu ma krásnu, takže riešiť to netreba. Sú takéto detičky a je ich teda dosť, chce to iba čas a trpezlivosť rodiča.

Ak by ste predsa chceli, tak môžete kúpiť nejaké potraviny, ktoré sú obohatené o železo (kaše alebo sušienky).

Na podporu chuti do jedla je Nutrolin B sirup, ale je otázne, či to bude mať nejaký efekt. Vyskúšať však môžete.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička