Neuškodím dcérke, ak jej budem do kaše dávať lyžičku medu na dochutenie?

Zodpovedané
12. júl 2022

Dobrý deň,

neuškodím dcérke, ak jej budem ráno do kaše dávať lyžičku medu na dochutenie?

Ovocie zje iba samostatne, nie v kaši. Na orechové maslá má reakciu, preto jej ich nechcem dávať. Dcérka má už 16 mesiacov, ale nechcela by som jej uškodiť zbytočným cukrom. Med mi prišiel ako zdravšia alternatíva do Nominal kaše.

Ďakujem

Dobrý deň,

nie neuškodíte. Po roku už je tráviaci systém dieťaťa pripravený na spracovanie medu (aj ak by bol kontaminovaný - toho sa do roka obávame).

Čo sa týka cukru - 1 lyžička denne mi príde férová, pokiaľ už cez ostatný deň nemá žiadne iné dochucovanie cukrom. Dochutiť môžete napr. aj škoricovým cukrom, či agáve. Na prestriedanie.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička