Od akého veku môžem dávať synovi čučoriedky a iné drobné ovocie v príkrmoch?

Zodpovedané
11. aug 2021

Dobrý deň,

doma máme 2 kg domácich čučoriedok. Od septembra začíname s príkrmami (syn bude mať ukončený 4. mesiac).

Môžem mu do stravy zaradiť čučoriedky?

S čím je ich vhodné kombinovať pri tvorbe výživy?

Je lepšie ich len zamraziť?

Rovnako máme domácu mrkvu, cukiny, cibuľku, cesnak a tekvice.

Sú tieto potraviny obmedzené vekom?

Ako čo najefektívnejšie využiť tieto potraviny a uskladniť ich pre synčeka?

Ďakujem

Dobrý deň,

čučoriedky si zamrazte, počkajú ho. začala by som "jednoduchšími" druhmi ovocia ako je jablko, hruška, banán, slivka, neskôr môžete aj čučoriedky rozraziť, napariť a najprv dať napr. do kaše, alebo mixnúť a dať ako výživu.

Prípadne môžete spraviť výživu už teraz a zavariť ju na neskôr. Vekom by som sa vyslovene neriadila, orientačne tak 4 mesiace od začatia prikrmovania.

Najlepšie je ich zamraziť všetko cuketa, mrkva, tekvica. Porobte si sáčky z načistenej zeleniny a budete z nich iba vyťahovať podľa toho, čo budete ten deň synčekovi dávať - je to veľmi praktické a rýchle varenie potom. Prihodíte mäsko a je obed (mäso ideálne tiež nakúskovať, ale aj uvariť a po vychaldnutí dať zamraziť) - zrýchlite tak celú prípravu.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička