Od ktorého mesiaca je vhodný kokos a kokosové domáce mlieko?

Zodpovedané
13. okt 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom doma robeného mandľového mlieka.

Môžem doma robené mandľové mlieko zaviesť v čase imunologického okna ako zavedenie daného orechu?

Od ktorého mesiaca je vhodný kokos a kokosové domáce mlieko?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa mňa je zbytočné zavádzať mandľu ako mandľové mlieko. Rozdrvené mandle, alebo mandľové maslo je najjednoduchšie. Môžete dať olízať v čase imunologického okna, ak sa tak rozhodnete. Ale nemusíte. Ja sa skôr prikláňam k druhej skupine, zavádzať až bežne pri prikrmovaní.

V tom prípade je orechy (vrátane kokosu) vhodné zaviesť po zavedení základných druhov zeleniny, mäsa, ovocia, lepku a vajíčka - takže podľa toho kedy začnete prikrmovať cca v 8. - 9. mesiaci.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička