Od ktorého mesiaca môžem dieťaťu dávať ovocné kapsičky, piškótky a chrumky?

Zodpovedané
22. jún 2022

Dobrý deň,

mám 5-mesačného synčeka a chcela by som sa poradiť ohľadom prikrmovania.

Od ktorého mesiaca mu môžem dávať kupované detské výživy?

Mám sa riadiť tým, ako je to na nich napísané?

Kedy mu môžem dať mrkvové a kukuričné chrumky?

Kedy piškótky?

Môžem mu ich dávať počas dňa po napapaní?

Aké by ste mi odporučili ovocné kapsičky?

Z ktorej konkrétnej značky sú najlepšie?

Chcem mu dávať aj domáce ovocie, ale niekedy padne dobré aj také kupované.

Ďakujem

Dobrý deň,

značky Sunar, Kubik, Babylove... Ide o zloženie, aby bol iba ovocná zložka + kyselina askorbová (to je vitamin C) a nič iné. Žiadny cukor. Môžete tak aj zaradiť niektoré druhy, ktoré sú netypické. Začať kupovať v podstate môžete po 6. mesiaci.

Piškóty do roka sú za mňa zbytočnosť - obsah cukru. Chrumky pokojne po zaradení tej ktorej potraviny. Je to dobrý pomocník do kočíka či auta. Taktiež v zložení by nemali obsahovať soľ.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička