Odmieta 10-mesačná dcérka príkrmy kvôli soplíkom?

Zodpovedané
2. jún 2022

Dobrý deň,

10-mesačná dcéra (8 korigo) má zavedené všetky druhý potravín. Pekne papala 4 jedla denne a aj celkom fajn množstvá. Posledné 4 dni sa chce iba dojčiť. Pomaly ani neotvorí pusinku. Resp. maximálne 3 lyžičky a hotovo.

Cez deň jej netečie soplík, ale steká jej niekde vzadu. Keď si večer ľahne, tak z toho aj kašle. Cez deň je v pohode. Sem tam niečo odsajem a niekedy zase nie.

Môže to byť dôvod, že nechce papať lyžičkou?

Ako jej môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, určite je to jeden z možných dôvodov. Detičky pri chorobe sa chcú veľa dojčiť. To je aj správne, nakoľko v materskom mlieku sú látky, ktoré im s chorobami pomáhajú účinnejšie bojovať. Soplík steká do bruška, tak nepociťuje taký hlad.

Je to iba čas ochorenia. Ona si to potom začne postupne dobiehať. Takže dojčite na požiadanie, dávajte aj vodičku na pitie a uvidíte, že sa neskôr rozpapá.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička