Odporúčate pridávať olej do zeleninových a mäsovo-zeleninových príkrmov?

Zodpovedané
21. jan 2022

Dobrý deň,

dcérka má 7 mesiacov a je prikrmovaná od 6. mesiaca. Má zavedených 6 druhov zeleniny, 4 druhy mäska, žĺtok a lepok vo forme Babylove kaše trojzrnnej z dm.

Mám po zavedení lepku dcérke pridávať obilniny na dennej báze?

Je potrebné pri zavádzaní jednotlivých lepkových potravín dodržiavať pravidlo 3 dní?

Ak budem zavádzať BLP obilniny, tiež dodržiavam pravidlo 3 dni pri každej z nich?

Odporúčate pridávať olej len do zeleninových a mäsovo-zeleninových príkrmov?

Mám olej pridávať aj v prípade, keď dávam k zeleninke žĺtok, rybku či strukovinu?

Ďakujem

Dobrý deň,

ja som v tomto taká striktná - dodržiavať pravidlo 3 dní úplne pri všetkom. Videla som reakcie na hocičo - od mrkvy, cez ryžu až po banán. Takže sa mi to osvedčilo ako najlepšia možnosť odsledovania reakcií.

Olej do obedného príkrmu pridávajte za každých okolností. Deti majú oveľa vyššie nároky na tuky ako dospelí.

Obilniny do stravy na dennej báze patria a je na Vás, či zvolíte lepkové či bezlepkové. Je však dobré obilniny striedať. Teda neostať iba pri pšenici, alebo iba pri pohánke, pšene, špalde...

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička