Poradíte ohľadom zaraďovania vajíčka do stravy?

Zodpovedané
4. okt 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom vajíčka v strave dieťatka. Mám 9 mesačnú dcérku, ktorú prikrmujeme už cca 5 mesiacov. Má už viac menej všetko zavedené (zelenina, mäso, ovocie, strukoviny, lepok, celé vajíčko).

Všade sa píše, že by sa malo nahradiť mäso 2x do týždňa so žĺtkom.

Ako to je vtedy, ak náhodou dostane vaječné cestoviny, muffiny, placky a nátierky s vajíčkom?

Vtedy je už obsiahnuté to množstvo z toho?

Ďakujem

Dobrý deň,

nebrala by som to tak doslovne. Skôr ide v tom odporúčaní o to, aby detičky nemali jednotvárnu stravu zameranú iba na mäso, ale čerpali železo aj napr. z vajíčka.

1x do týždňa je fajn dať rybku a 2x vajíčko.

Ak však navyše k tomu spravíte muffiny s vajíčkom, nič zásadné by sa stať nemalo a nemusíte sa báť. Ak nebudete dávať vyslovene každý deň, ale dáte aj viac ako 2x do týždňa v recepte vajíčko je to stále v poriadku.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička