Prečo 11-mesačná dcéra odmieta umelé mlieko počas dňa a aj večer?

Zodpovedané
22. aug 2022

Dobrý deň,

11-mesačná dcéra odmieta UM počas dňa a aj večer. UM pije len raz - v noci 135 ml. Keď jej ponúknem počas dňa UM, tak fľašu odmietne. Keď je hladná, tak preferuje tuhú stravu.

Raňajky: chlebík/kaša
Desiata: ovocie/piškóty/domáci brumik
Obed: každý den niečo iné (hustá polievka alebo hlavný chod)
Olovrant: jogurt/kaša podľa raňajok/syr zeleninka
Večera: omeleta/praženica/obložený chlebík/

Počas dňa pije vodičku a s tým nemáme problém.

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem prečo odmieta.

V tomto veku by ešte mohla piť viac UM. Ak má plnohodnotný jedálniček so zastúpením mliečnych prodkutov, tak to nie je problém.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička