Prečo 7 mesačný syn pije menej mlieka?

Zodpovedané
13. okt 2021

Dobrý deň,

môj 7 mesačný synček pije stále menej a menej mlieka. Pri dojčení spapá máličko a nemá záujem o prsník. Párkrát si cucne a viac nechce. Umelého mlieka spapá za celý deň dokopy možno 100 ml.

Na obed dostáva väčšinou zeleninové príkrmy, ale inak nič už veľmi nechce. Spať ide hladný a potom v noci si dá dokopy tiež maximálne 200 ml na tri zobudenia.

Čo nám odporúčate?

Môže to súvisieť s tým, že mu idú zúbky?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže to súvisieť so zúbkami. Vtedy deti všeobecne nechcú papať, aj keď najmä dojčené si to nahrádzajú mliečkom v noci, či cez deň. Ale možno synčeka celkovo bolí puska - vtedy nikto nechce jesť a ani piť.

Niekedy dojčenie ovplyvní perióda ženy, neviem či ide o niečo dlhodobejšie, ale aj toto môže byť vo veci.

Núkajte mu aspoň vodu aby bol najmä hydratovaný. Ak by stav, že nechce mliečko trval viac ako 2 - 3 týždne treba sa poradiť s pani doktorkou. Ale u dojčeného sa ťažko dá povedať, možno na pár "cucov" vypije aj 100 ml, viackrát za deň a v noci je to potom dostatočné. Navyše má aj umelé v nejakej forme.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička