Prečo je skoro 9-mesačný synček stále hladný?

Zodpovedané
30. jún 2022

Dobrý deň,

momentálne máme takýto stravovací plán dňa (8 3/4 mesiaca):
* 6 - 7:00 mlieko 180 ml
* 10:00 ovocie (ovocie s jogurtom/piskótom/pšenová kaša s ovocím) cca 180 - 200 g
* 13:00 obed zelenina mäso 180 - 200 g
* 16:00 olovrant (chlebík s nátierkou + 60 ml mlieka, kaša krupicová, mliečna, jogurt ak nedávam ráno atd)
* 19:00 210 ml mlieka a spinkať

Kaše na noc nedávam, lebo mi po nich dobre nespinká. Po mlieku prespí celu noc. Občas sa zobudí, že je smädný v tomto teple.
Posledné tri dni je stále hladný, už neviem čo robím zle. Na olovrant zjedol cely jogurt a pól kapsičky. Ponúkla som aj vodu, ale plakal a pýtal ešte jesť. Snažila som sa ho zabaviť, ale neúspešne. Musela som dať ešte 90 ml mlieka a to vypil. Potom trochu vygrckol 2x.

Dnes som dala vyše 200 g desiatu ovocie + piškot + jogurt a o hodinu a pól veľký neutíšiteľný plač (hladný). Musela som dať ešte 120 ml mlieka a zaspal. Zdá sa mi to ale strašne moc a nerada by som mu zaťažovala žalúdok. Vody vypije cez deň veľa. Vždy, keď ponúknem tak si dá. Niekedy sa stane, že vypije aj 120 ml naraz. V priebehu dňa si dá aj chrumky - kukuričné bio s jablkom a mrkvou.

V čom môže byť problém?

99% jedla mu pripravujem doma čerstvé, maximálne dávam ovocnú kapsičku. To len na dochutenie jogurtu. Doma sa s jedlom musíme skovávať.

Ďakujem

Dobrý deň,

deti sú rôzne. Vaše má evidentne väčší apetít. Sú teraz aj väčšie teplá. Je možné, že mliekom si kompenzuje aj nervozitu z tepla či smäd. Skúsila by som už zaradiť raňajky. Napríklad banánové lievance a presunúť olovrantové alternatívy na ráno. Na olovrant by som ponúkala napríklad zeleninové rizoto či kuskus/mixovaná polievočka so zavarenými haluškami na drobno/pečivo...

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička