Ráta sa do dennej dávky mlieka aj mlieko použité na prípravu kaše?

Zodpovedané
23. okt 2021

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

500 ml mlieka väčšinou vypije.

Ráta sa do toho aj to mlieko, do ktorého by som jej spravila kašu?

Má dieťa dosť tekutín, keď vypije len maximálne deci čajíku?

Bojím sa hlavne, aby nebola dehydrovaná. Priberá pekne, len tie tekutiny nechce.

Ďakujem

Dobrý deň,

do dennej dávky sa ráta aj mlieko z kaše, aj jogurt, aj syr, aj acidko - všetky mliečne produkty.

Čo sa týka tekutín, riaďte sa stavom dcérky - je hravá, správa sa ako bežne? Má pocikané plienky aspoň každých 4 - 6 hodín? Nemá suché pery? Ak na prvé 2 odpovedáte áno a na tretiu nie, je to v poriadku a známky dehydratácie nejaví.

Vodu jej ponúkajte, dajte pred ňu fľašku, ponúkajte pri príkrmoch po lyžičkách, z detského pohárika, či poldecáka dospeláckeho. Je to tiež proces učenia a postupne sa to bude zlepšovať.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička