Syn má tmavozelenú stolicu. Máme sa vrátiť k mlieku Hipp?

Zodpovedané
11. apr 2022

Dobrý deň,

môj trojmesačný syn má reflux a už má piate umelé mlieko. Najskôr mal Nutrilon HA, po ňom veľa vracal. Potom Nutrilon AR, po ňom ho zapekalo. Potom Hipp AR. S tým sme boli veľmi spokojní, vracanie, aj stolica boli v poriadku. Prestali ho vyrábať a namiesto neho prišli s novou formulou, tak sme pokračovali s tým novým. Po ňom začal opäť veľmi veľa vracať. Teraz máme Beba AR. Po nej je vracanie ok, len stolica je tmavozelená vodnatá a všetko pri vyprázdňovaní zašpiní. Viem, že farba je spôsobená železom v umelom mlieku. V jednom článku som čítala, že ak je stolica tvrdá alebo naopak vodnatá, tak mu nesedí a treba mlieko zmeniť. Pediatrička nám povedala, že mlieko už meniť nemáme.

Keby som sa vrátila k tomu novému Hipp, síce by vracal, ale stolicu by mal v poriadku.

Aký je Váš názor?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak synčeka nebolí bruško, priberá postupne, nevracia a jediným "problémom" je farba a konzistencia stolice, tak by som mlieko nemenila.

Info, že mlieko nesedí na základe farby a konzistencie stolice nie je správna. Skôr sa riadime klinickými prejavmi ako ukazovateľmi stolice tohto typu. A tie vravia o tom, že ste našli konečne mlieko dobré. Zotrvajte na ňom.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička