Treba niečo zmeniť v stravovaní môjho 8,5 mesačného dieťaťa?

Zodpovedané
4. jan 2022

Dobrý deň,

dcérka má 8,5 mesiaca a nechce veľmi piť mliečko. Vstáva ráno cca 8.00 a vypije 120 ml umelého mlieka. O 10.00 spapá 150 g výživy, alebo jej zabarím cca 25 g ovsených vločiek.

O 12.00 má mäsovo - zeleninový obed. O 14.30 spapá celý Zvolenský jogurt s piškótou. O 16.30 mliečna kaša zo 120 ml vody. O 20.00 mlieko 120 ml.

Niekedy sa zobudí v noci raz na mlieko. To vypije 90 ml, niekedy vôbec.

Je takéto stravovanie v poriadku?

Pomedzi to zvykne vyžúvať 2 - 3 kukuričné chrumky. Čo sa týka zavedenia nových potravín, tak pomaličky skúšame po troške zo všetkého. Máme zaradenú už väčšinu zeleniny aj ovocia. Mäso papá zajačie, morčacie kuracie, hovädzie, teľacie. Taktiež má zaradené bielko, žĺtok, ryžu, cestoviny, lepok. Pomaly sa chystáme aj na ryby.

Treba niečo zmeniť v stravovaní?

Ďakujem

Dobrý deň,

netreba nič meniť.

Jedálniček je pekný. Postupne zavádzajte ostatné druhy potravín, zaraďte večeru a neskôr raňajky.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička