Môžem hneď počas dedičského konania previesť dom na tretiu osobu?

Zodpovedané
22. feb 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom dedenia.

Ak sme pri dedení dvaja súrodenci, môžem ja svoj podiel z rodinného domu hneď pri dedičskom konaní dať na syna?

Alebo najskôr musí ísť dom na mňa a až ja ho potom inou zmluvou prevediem na tretiu osobu?

Ďakujem

Dobrý deň,

v rámci dedičského konania môže majetok z dedičstva nadobudnúť iba jeden z dedičov. Nie je možné, aby ste vy svoj podiel prenechali svojmu synovi.

Je to teda presne tak, ako píšete. Dom musí byť najskôr prevedený na Vás. Vy ho následne môžete previesť na svojho syna.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk