Môžem sa uchádzať o pracovnú pozíciu na daňovom úrade, keď som konateľom firmy?

Zodpovedané
13. feb 2023

Dobrý deň,

chystám sa na pracovný pohovor na daňový úrad ako kandidát na pozíciu správcu. Som však konateľom v istej firme.

Zisťuje si daňový úrad tieto skutočnosti?

Je to prekážka?

Ďakujem

Dobrý deň,

príslušník finančnej správy nesmie okrem iného byť členom riadiacich orgánov právnických osôb vykonávajúcich podnikateľskú činnosť.

Ak by ste chceli byť zamestnaný na daňovom úrade ako správca, museli by ste najskôr ukončiť činnosť konateľa.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk