3-ročný syn má tiky. Je vhodné objednať ho na očné vyšetrenie?

Zodpovedané
23. feb 2024

Dobrý deň,

máme skoro 3-ročného syna, ktorému pár dní dozadu mu začali očné tiky - opakujúce sa dlhé rýchle žmurkanie. Mám pocit, že žmurká len vo vnútri, vonku málinko. Očká nemá zapálené, bielika prirodzené.

Je vhodné objednať syna na očné vyšetrenie?

Ja mám trakciu vadu - astigmatizmus +5,5 a + 5,25.

Ďakujem

Dobrý deň,

žmurkanie u detí môže poukazovať naozaj na rôzne očné ochorenia.

Môže ísť o napr. refrakčnú chybu, ktorú je potrebné vykorigovať okuliarmi. A aj suché oči sa takto prejavujú u detičiek. Odporúčam Vám očné vyšetrenie, aby sa odhalila príčina.

Dúfam, že Vám táto odpoveď pomôže.

S úctou,
Dr. med. Miroslav Kulanga, FEBO

oftalmológ
E-Mail: poradna@kulanga.sk
Telefón kliniky: 052 28 55 714
Web: www.kulanga.sk