Zápal očných spojiviek

gabca1512
29. aug 2015

Zienky, mali vase deticky zapal ocnych spojiviek?nas maly zacal dost casto zmurkat,ocka mu nehnisaju,ani neslzia,len zmurka,vraj ho nebolia,len trocha steklia..nasi ho mali na prazdninach,tak s nim zasli na ocne a ze je to zapal spojiviek..dostal Kromolyn kvapky,neviem za aky cas by mali zabrat,ma ich 4.den...dufam,ze mu pomozu a to zmurkanie prejde a bude moct ist normalne do skolky..dakujem za kazdy komentar..

safranca15
29. aug 2015

moja ho mala ako 4mesacna a robili jej vyplach spoliviek a aj ja som ho mala ale ako 15 rocna

susminka
29. aug 2015

Moj syn ich maval casto opakovane, ked zacal chodit na plavecky.. Jemu na to dali opthalmo framykoin. A zabral. Chvilu to trva, chce to trpezlivost.. Vela stastia

maminkasisa
29. aug 2015

moja dcera ked mala zapal ocnych spojiviek, tak mala rano zalepene ocko, musela som jej ho vytierat, potom jej dali u ocneho kvapky, ale to tak revala ked som jej ich kvapkala,ze jej moc nezabrali, lebo asi nic v tom ocku neostalo, tak potom sa jej to vratilo, a potom mi dali masticku, ta jej zabrala, myslim ze ju brala 7 dni, ale do skolky nechodila, vraj je to vysoko infekcne... ale nik to doma od nej nechytil

veriiii
29. aug 2015

vyzerat to tak, ze maly ma NEINFEKCNY ZAPAL ,podla toho co opisujes,ze nehnisa a aj podla toho co mu predpisali,ten kromolyn vlastne znizuje pozdrazdenie oci alergickeho a neinfekcneho povodu..a nehovorili,ze ma suche ocka?

gabca1512
autor
29. aug 2015

@veriiii suche ocka nespominali..v sprave ma napisane,ze ide o alergicku konjunktivitidu,zakryvaci test pozitivny..kvapky pouzivame styri dni,neviem za aku dobu by mali zaucinkovat..zmurka skoro stale,mam pocit,ze ked sa na nieco sustredi,tak vtedy nie..neviem ci ho mozem dat normalne do skolky,ci ist s nim este k nasmu ocnemu...

jeennyv
29. aug 2015

@gabca1512 Aj ked nespominali moze to byt syndrom sucheho oka..ja som to mala dlhodobo, ale velku rolu zohrava aj prostredie...u chlapcov je to horsie trochu podla mna, lebo mne pomohlo malovanie, ocna ceruzka, predsa ti viac slzy oko atd...a od vtedy nemam problem...ziadaj u ocnej test na suche oko, mne ho robili, daju ti do oka akoby take pasiky a cakaju ci budes slzit...mne nevysla ani slza vtedy.....

janinah
29. aug 2015

@gabca1512 do školky nie,treba kontrolu u očného,či je vyliečný