Čo znamená čierny fľak v kútiku oka 3-ročného dieťaťa?

Zodpovedané
11. apr 2024

Dobrý deň,

asi pred týždňom som si všimla u 3-ročnej dcérky čierny fľak v kútiku oka. Fľak je na bielku. Vidno ho len vtedy, keď sa pozerá do strany. Nikde na internete som nič podobne nenašla.

O aký problém môže ísť?

K očnému nám dali termín o dva týždne.

Ďakujem

Dobrý deň,

bez fotografie ťažko povedať, o čo by mohlo naozaj ísť.

Môže ísť napr. o

  • cudzie teliesko (napr. metalické),
  • materské znamienko,
  • tzv. sklerálna melanocytóza, ktorá je neškodná a u detí pomerne častá, najmä ak majú tmavšiu farbu pleti.

Ak okolie nie je naviac červené (v prípade cudzieho telieska je), tak môžete pokojne počať na termín vyšetrenia o 2 týždne.

Dúfam, že Vám táto odpoveď pomôže.

S úctou,
Dr. med. Miroslav Kulanga, FEBO

oftalmológ
E-Mail: poradna@kulanga.sk
Telefón kliniky: 052 28 55 714
Web: www.kulanga.sk