Dá sa vyliečiť dvojité videnie a škúlenie u dospelej osoby?

Zodpovedané
11. jún 2024

Dobrý deň,

rada by som sa poradila o mojom probléme. Som dospelá a na očnom teste v angličtine som bola diagnózovaná ako je na fotke s “V Prism”.

Moje oči vyzerajú normálne. Keď nenosím okuliare, ktoré mi boli predpísané, tak mám dvojité videnie. Normálne vidím asi len do metra. Keď ma niekto fotí a nemám okuliare, tak sa cítim ako keby som normálne škúlila.

Dá sa nejakým spôsobom vyliečiť moje dvojité videnie a škúlenie?

Napr. laserom, botoxom, operáciou.

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa predpisu škúlite smerom dovnútra. Prizmy Vám pomáhajú nevidieť dvojmo.

Škúlenie je možné aj u dospelého odstrániť operačne. Efekt operácie vydrží cca 15 rokov. Potom sa škúlenie začne pravdepodobne objavovať opäť.

Dúfam, že Vám táto odpoveď pomôže.

S úctou,

Dr. med. Miroslav Kulanga, FEBO

oftalmológ
E-Mail: poradna@kulanga.sk
Telefón kliniky: 052 28 55 714
Web: www.kulanga.sk