Mám drúzy zrakového nervu. Hrozí mi vážne poškodenie zraku?

Zodpovedané
31. dec 2023

Dobrý deň,

mám diagnózu druzae papillae n.II.o.utr. Zatiaľ nemám ťažkosti so zrakom, ale bojím sa, čo bude o pár rokov.

Hrozí mi vážne poškodenie zraku?

Ďakujem

Dobrý deň,

drúzy papily zrakového nervu majú dobrú prognózu a vyskytujú sa v populácii pomerne často. Ojedinele môžu viesť k poškodeniu zrakového nervu a tým k výpadkom v zornom poli, je to však zriedkavé. Ja som sa s takým prípadom našťastie ešte nestretol.

Stačí teda len stav sledovať najmä pravidelnými kontrolami zorného poľa (perimetrom) a evtl. aj pomocou OCT vyšetrenia zrakového nervu.

Dúfam, že Vám táto odpoveď pomôže.

S úctou,
Dr. med. Miroslav Kulanga, FEBO

oftalmológ
E-Mail: poradna@kulanga.sk
Telefón kliniky: 052 28 55 714
Web: www.kulanga.sk