Mám namerané cylindre aj nejaké uhly. Je potrebné si na okuliare nejaký čas zvykať?

Zodpovedané
9. mar 2024

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o Váš odborný názor. Po vyše 26 rokoch potrebujem okuliare do diaľky. Nemajú takú "veľkú" dioptriu ako kedysi. Mám tam namerané cylindre aj nejaké uhly.

Je potrebné si na okuliare nejaký čas zvykať?

Je v poriadku, že po ich nasadení to nie je úplne "ono" a je tam potrebný spomínaný zvyk?

Ďakujem

Dobrý deň,

jednoznačne áno. Ak ste na cylinder v okuliaroch zatiaľ nemali, je úplné normálne, že je to pre Vás nezvyk. Skúste ich nosiť zo začiatku na televízor a dajte tomu nejaký čas.

Dúfam, že Vám táto odpoveď pomôže.

S úctou,
Dr. med. Miroslav Kulanga, FEBO

oftalmológ
E-Mail: poradna@kulanga.sk
Telefón kliniky: 052 28 55 714
Web: www.kulanga.sk