Mávam pocit ako keby mi hmla pohltila oči. O aký problém ide?

Zodpovedané
5. feb 2024

Dobrý deň,

už dlhšie ma trápi problém s očami. Mávam pocit ako keby mi hmla pohltila oči. V tom okamihu sa neviem na nič sústrediť a ani šoférovať. Ide to ťažko. Celý čas mám otvorené oči, ale mám pocit ako keby som mala len do polovice oči otvorené.

O aký problém ide?

Ďakujem

Dobrý deň,

bez vyšetrenia je veľmi ťažko povedať, že o aký problém môže naozaj ísť. Veľa očných ochorení spôsobuje zahmlené videnie.

Najčastejšie však ide o syndróm suchého oka, ktorý je potrebné liečiť. Žmurkaním sa zahmlené videnie na chvíľu zlepší, avšak po krátkom čase sa opäť objaví. Umelé slzy sú len prvou pomocou, avšak syndróm suchého oka nevyliečia.

Dúfam, že Vám táto odpoveď pomôže.

S úctou,
Dr. med. Miroslav Kulanga, FEBO

oftalmológ
E-Mail: poradna@kulanga.sk
Telefón kliniky: 052 28 55 714
Web: www.kulanga.sk