Aká hrča sa mi urobila po rhinoplastike?

Zodpovedané
15. mar 2023

Dobrý deň,

som 6 rokov po rhinoplastike a v lete sa mi spravil kopček na jednej strane nosa a už nezmizol. Hneď po plastike sa mi tam spravila jazva a aj tento kopec. Následne však zmizol. Počas ďalších rokov sa zase vracal. Hlavne počas teplých dní. Teraz mi už zostal. Je tvrdý a mám pocit, že ho viem posúvať na stred nosa.

O čo môže ísť?

Po plastike mi doktor povedal, že to mám masírovať. A ak chcem, že mi to zoperuje znova. To som však nechcela.

Ďakujem

Dobrý deň,

hrčka je dosť výrazná a rušivé je aj začervenanie kože nad ňou. Môže to znamenať aj infekčný proces. Môže za tým byť viac príčin. Bolo by potrebné doplniť zobrazovacie vyšetrenia nosa USG a možno RTG, prípadne CT.

Podľa výsledku zvoliť postup.

Netrúfam si len podľa foto tvrdiť, či pomôže alebo je potrebná operácia. Riešenie by som asi hľadal u Vášho chirurga, ktorý nos operoval. Ale do operácie by som sa hneď nepúšťal.