Aké je veľké riziko pretočenia implantátu?

Zodpovedané
25. dec 2021

Dobrý deň,

som rok po augmentácii a jeden prsnik mám vyššie ako druhý. Aj bradavky mám rozdielne uložené. Implantáty mám okrúhle mentor 450 ml vysoký profil. Bola som na sone a KK lekar vylúčil.

Lekár mi odporučil reoperáciu a zároveň aj výmenu implantátov za väčšie okrúhle mentor 515 ml xtra. Pretože mám ešte trochu voľného tkaniva na prsiach, aby sa pekne napli.

Ja som rozmýšľala nad výmenou implantatov za anatomické, ale lekár ma odhovára kvôli väčšiemu riziku pretočenia implantátu.

Máte s tým skúsenosti?

Aké veľké je riziko pretočenia?

Ďakujem

PS: V druhej otázke posielam fotky. Prosím nezverejňovať.

Dobrý deň

fotky, ktoré ste poslali nezverejňujeme.

Pred operáciou ste mali prsia celkom symetrické, v rámci možnosti. Na foto po operácii sa prejavuje výrazná asymetria polohy implantátov. Jeden je vyššie a druhý nižšie. To spôsobuje aj opticky rôznu polohu dvorcov, hoci tá sa reálne nezmenila.

Ak sa poloha implantátov napraví, vráti sa aj správna poloha dvorcov.

Čo sa týla výberu nového implantátu - ak ste s terajšou veľkosťou spokojná, tak nie je potrebné zvoliť iný a väčší implantát. Je pravda, že sa koža väčším implantátov viac "napne", ale pri väčších veľlkostiach hrozí aj väčšie riziko klesnutia implantátov a aj riziko asymetrie ako máte terz.

Váš chirurg to určite vie a má dôvod, pre ktorý Vám odporúča veľkosť 515.
Ja len podľa foto mám menej informácií o Vašom stave a možnostiach tkanív.

Čo sa týka anatomického tvaru. Riziko otočenia je pri väčších veľkostiach väčšie. Najmä pri výmenách implantátov. Ale otočiť sa môže aj okrúhly implantát: väčšina otočení implantátov sa deje bázou dopredu, takzvaný "kotrmelec".

V prípad otočenia je možné zvážiť implantát so špeciálnym povrchom/ Microthane/.

Otáčanie implantátov je zriedkavejšie ako by sa mohlo zdať a dá sa riešiť tiež modeláciou pri ponechaní pôvodného implantátu.

Zo svojich skúseností by som sa viac zdráhal použiť takto veľký implantát ako anatomický tvar pri menšom implantáte.

Najmenej by som ale tlačil lekára do postupu, s ktorým on sám nie je komfortný.